XXX. zasedání Implantologického klubu České republiky - Znojmo

    Členové Implantologického klubu se tradičně loučí se starým rokem ve dnech, kdy neimplantologové slaví Mikuláše a připravují se na Vánoce. Setkání bývá méně formální, program obstarávají tuzemští přednášející. Demonstrují „state-of-the-art“ české dentální implantologie a ukazují, jak se jim za uplynulých dvanáct měsíců podařilo posunout obor kupředu.
    Ani letošní rok nebyl výjimkou. Dr. Jiří Havlík zvolil pro konání jubilejního třicátého kongresu znojemský hotel Prestige. Program zahájil krátkým expozé věnovaným kulturním a historickým památkám Znojemska a na večer nezapomněl pozvat do hotelové vinárny cimbálovou muziku. Než na ni došlo, vyslechla téměř stovka posluchačů pět odborných sdělení. V prvním se dr. Zbyněk Mazur (Praha) zabýval aktuální problematikou okamžitých implantací a estetickými přednostmi tohoto postupu. Další přednášky měli v režii implantologové z Hradci Králové. Nejprve dr. Jiří Krug zhodnotil možnosti implantací v dorzálních partiích horní čelisti, kde mnohdy stojí implantátům v cestě extendovaná čelistní dutina. Následovala zasvěcená informace dr. Radka Mounajjeda o zkušenostech se systémem Procera. Odpolední program pokračoval vystoupením doc. Antonína Šimůnka, pojednávajícím o možnostech spolupráce implantologa s ortodontistou a o uplatnění dentálních implantátů v ortodontické terapii. Závěrem dr. Maher Taha referoval o dlouhodobých zkušenostech s využitím implantátů u čelistí malformovaných ablativními onkochirurgickými zákroky nebo rozštěpovou vadou.
    Všechny přednášky se setkaly se zájmem a s bohatou diskuzí. Implantologové se již těší na dubnové setkání, které se jako každý rok koná v italském Sand in Taufers.
 

doc. MUDr. Antonín Šimůnek, CSc.